AR-GE çalışmalarına önem veren firmamız tünel çalışmasının yapılacağı zeminin jeolojik koşullarına göre kendi bünyesinde bulundurduğu tesisinde gerekli olan testleri yaparak ve sektörde edindiği tecrübeleri de birleştirerek üretime başlamaktadır.

Arm Tünel Teknolojileri katkı sağlamış olduğu proseslerde zamanında üretim, zamanında teslim, servis kalitesi ve satış sonrası hizmet kabiliyeti ile 1997 yılından bu yana gösterdiği özveri ve çalışmalar ile Türkiye ve dünya pazarında yer edinmiştir.

Özellikle tünel makinaları ve ekipmanları alanlarında uzmanlaşmış ve bu alandaki faaliyetlerini “Arm Tünel Teknolojileri” adı altında gerçekleştirerek gerek yurtiçinde gerek yurtdışında tamamlamış olduğu başarılı projelerle adından söz ettirmiştir.

Firmamız kurulduğu günden bu yana Micro TBM , vagon, tünel kalıpları, tünel ray sistemleri imalatları ve TBM ekipman, bakım ve revizyonları gibi uzmanlık isteyen alanlarda boy göstermiş, sonsuz özveri ve enerjisini günümüz teknolojisiyle birleştirerek mükemmel bir altyapı oluşturmuştur .Böylelikle çağı yakalayan teknolojisiyle kaliteli işçiliği pekiştirerek müşteri memnunuyetinin üst seviyede tutulmasını sağlamıştır. Arcan Makina imalatın yanı sıra tünel projelerinin kurulum ve işletme aşamalarında danışmanlık hizmetleriyle de yerli ve yabancı müşterilerine 15 yılı aşkın tecrübelerini aktararak en iyi desteği sağlamaktadır. Arcan makina inandığı değerler ve çizdiği hedefler doğrultusunda bugüne kadar ürettiği sayısız projede başarıya ulaşmanın haklı gururuyla ve özgüveniyle bundan sonra gerçekleştireceği tüm projeleri de başarıyla tamamlayacak olmanın güvencesini vermektedir.

Makina ve ekipman sektöründe yüklenici ve/veya yatırımcı olarak faaliyet gösteren ARM'nin misyonu ofislerinde, şantiyelerinde ve ilgili tesislerinde insani değerleri ön planda tutarak doğanın ve çevrenin de her daim korunması gerekliliğini gözardı etmeden planladığımız projeleri hayata geçirebilmektir. Bu anlamda gerçekleştirmiş olduğumuz tüm çalışmalarımız gerçekleştireceklerimizin teminatıdır. Maksimum müşteri memnuniyeti ilkesiyle müşteri ile aramızda kalıcı dostluklara dönüşen ilişkiler yaratmak en büyük değerimizdir.

Tarihçe

 •    

  3245mm çapında Türkiye'deki ilk TBM imalatına başlandı.

 • 3mt.lik TBM modifikasyonu yapılarak boru itme sistemiyle birleştirildi.

 • Yurtdışında danışmanlık hizmetleri ile bir tünel projesine destek verildi.

 • İlk ihracat. Lokomotif ve katar takımı yurtdışına satıldı.

 • Kesici disk üretimine başlandı ve yurtiçinde kullanıldı.

 • ilk mikrotünel makinası başarıyla üretildi.

 • TBM revizyonu ve bakımı yapılmaya başlandı.

 • Ağır iş makinaları için revizyon ve bakım yapıldı.

 • Arcan Makina kuruldu.

TBM Backup Sistemleri